ПРОЕКТУВАННЯ МУЗЕЇВ: ВИБІР МУЗЕЙНИХ МЕБЛІВ

Проектування музеїв сьогодні активно розвивається, як і сама музейна галузь. Серед безлічі проблем, з якими доводиться стикатися при створенні проектів музеїв, важливе місце займає питання вибору музейних меблів: як знайти такі меблі, яка б відповідала всім необхідним технічним параметрам і відповідала розробленої концепції

Основне завдання музейних меблів - доповнювати і вигідно представляти експонати, допомагаючи створити відповідну атмосферу і умови для огляду. Також завданням музейних меблів є захист експонатів від різних факторів зовнішнього середовища і від грабіжників або вандалів.

Виготовляються сучасні музейні меблі з самих різних матеріалів, включаючи скло, деревину, метал, пластик і т. д. При цьому до всіх застосованих у виготовленні музейних меблів матеріалів висуваються найсуворіші вимоги по міцності, довговічності та стійкості до корозії.

Сьогодні музейні меблі дуже різноманітні: зустріти можна різні стелажі і тумби, стійки і вітрини, виставкові шафи та ін. Такі меблі, як правило, комплектується вбудованим освітленням. При необхідності, застосовується активний або пасивний клімат-контроль для забезпечення не тільки найкращого огляду експонатів але також повного їх збереження.

Дизайн музейних меблів зараз прагне до відповідності сучасним стандартам стилю і краси, що задає загальний тон в оформленні: лаконічність і прозорість, простоту і витонченість. Однак не можна при цьому сказати, що за своїм дизайном меблі для музеїв повністю універсальні: унікальність експозицій в сучасних музеях вимагає пошуку індивідуальних рішень.

Далеко не завжди типові конструкції музейних меблів можуть задовольнити потреб того чи іншого музейного об'єкта або експозиції. Досить часто доводиться переробляти вже наявні меблі для отримання бажаного результату.

У зв'язку з цим індивідуальне проектування музейних меблів стає все більш популярним. Перевага такого підходу полягає в тому, що при створенні музейних меблів за індивідуальним замовленням можна врахувати навіть найменші нюанси і тоді готовий результат буде повністю відповідати задуманої концепції.

У підсумку вибір музейних меблів, зрозуміло, набагато складніше, ніж, наприклад, вибір меблів для офісу або житлового приміщення. Тому в даному питанні краще покластися на фахівців з музейного проектування і музейному дизайну: вони допоможуть вибрати оптимальне рішення, яке б враховувало всі естетичні та технічні деталі.